Inauguracje zaczynamy od zwycięstwa !!

Inter Gnojnica – START Jarosław

0:3 (0:1)

26’ 0:1 Justyna Janusz as. Agata Bawor
56’ 0:2 Justyna Janusz
69’ 0:3 Agata Bawor as. Anita Socha

Skład JAROSŁAW: Dumicz Anna, Socha Anita, Jędral Aleksandra, Dańczura Patrycja, Skrzypek Karolina, Pempek Magdalena ( 41’ Lewicka Kinga), Niemiec Laura, Janusz Justyna ©, Oczkowska Kinga, Lewandowska Magdalena, Bawor Agata

Skład Gnojnica: Karolina Zawiślak, Amelia Potwora, Amelia Pondo, Agata Róg, Patrycja Pazdan, Julia Darłak, Justyna Świstak ( 63’ Natalia Szczęch), Maria Skóra (50’ Mariola Saj ), Klaudia Kopeć ( 60’ Klaudia Świniuch ), Weronika Czółko ( 70’ Emilia Ziobro), Izabela Ortyl (41’ Alicja Kielar)

Od pierwszego gwizdka nasza drużyna zabrała się do ataku na bramkę przeciwniczek. Niestety zawodniczki Startu nie potrafiły zamienić przewagi na bramkę, boisko w Gnojnicy nie pozwoliło na grę „piłką”, więc bardzo ciężko było przeprowadzić ładną akcję. Dopiero w 26 minucie nasza nowa zawodniczka Agata Bawor wycofała piłkę do Justyny Janusz, a ta strzałem z dystansu pokonała bramkarkę Gnojnicy, dziewczyny przeprowadziły od obrony po atak idealną akcje, która dała nam prowadzenie.

Niestety pod koniec pierwszej połowy nasza skrzydłowa Magdalena Pempek doznała kontuzji kolana. Magdalena została przewieziona karetką do pobliskiego szpitala, gdzie miała wykonane podstawowe badania, po których potwierdziło się najgorsze (skręcenie kolana) i na razie nasza zawodniczka musi zrobić sobie przerwę.

Do końca połowy Jarosław zagrał w 10, ale przeciwniczki nie stworzyły większego zagrożenia dla debiutującej w naszych brawach Annie Dumicz.

Druga połowa była już bardziej wyrównana, Gnojnica chciała doprowadzić do remisu i stworzyła sobie kilka dobrych akcji. Już na początku połowy po rzucie rożnym mogło dość do wyrównania, ale piłkę z linii wybiła nasza obrończyni - Karolina Skrzypek.

W 55 minucie po rzucie wolnym, wykonywanym przez Karolinę Skrzypek, zamieszanie w polu karnym wykorzystała Justyna Janusz, która wsadziła futbolówkę do bramki, przeciwniczki chciały uratować swoją sytuacje wybijając piłkę z bramki, lecz nie dały rady tego zrobić.

Chwile później sędzia podyktował rzut karny po faulu na Kindze Lewickiej, do karnego podeszła, niemyląca się do tej pory, Karolina Skrzypek. Tym razem bramkarka przeciwniczek „wyczuła” strzał i obroniła rzut karny.

Na szczęście nie musieliśmy długo narzekać na brak bramek, bo w 69 minucie Anita Socha rozegrała szybko rzut wolny, to zagranie świetnie wykorzystała Agata Bawor i zdobyła w swoim debiutanckim meczu swoją pierwszą bramkę (Mamy nadzieję, że nie ostatnią!).

Przeciwniczki próbowały zdobyć honorową bramkę, lecz nie udało się zaskoczyć ani naszych obrończyń, ani naszej nowej bramkarki.

Cieszymy się z pierwszych 3 punktów w tej rudzie i czekamy na pierwszy mecz na własnych obiekcie !!

WYNIKI 10 KOLEJKI

Grodziszczanka Grodzisko Dolne 5-0 Stal Stalowa Wola 28 kwietnia, 11:00